M3P100A-60
Manufacturer
GeneSiC Semiconductor
VIGOR # :
Description
BRIDGE RECT 3P 600V 100A MODULE
Catalog
Diodes - Bridge Rectifiers
DataSheet
M3P100A-60 PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Diode Type:Three Phase
Technology:Standard
Voltage - Peak Reverse (Max):600 V
Current - Average Rectified (Io):100 A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:1.15 V @ 100 A
Current - Reverse Leakage @ Vr:10 mA @ 600 V