VS-32CTQ030SHM3
Description
DIODE SCHOTTKY 30V 15A D2PAK
Catalog
Diodes - Rectifiers - Arrays
DataSheet
VS-32CTQ030SHM3 PDF
Type Description
Series:Automotive, AEC-Q101
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Diode Configuration:1 Pair Common Cathode
Diode Type:Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):30 V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode):15A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:490 mV @ 15 A
Speed:Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr):-
Current - Reverse Leakage @ Vr:1.75 mA @ 30 V
Operating Temperature - Junction:-55°C ~ 150°C