V10KM120DU-M3/H
Description
DIODE SCHOTTKY 120V 10A FLATPAK
Catalog
Diodes - Rectifiers - Arrays
DataSheet
V10KM120DU-M3/H PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Diode Configuration:2 Independent
Diode Type:Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):120 V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode):10A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:890 mV @ 5 A
Speed:Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr):-
Current - Reverse Leakage @ Vr:350 µA @ 120 V
Operating Temperature - Junction:-40°C ~ 175°C