BYVB32-100-E3/45
Manufacturer
Vishay General Semiconductor – Diodes Division
VIGOR # :
Description
DIODE ARRAY GP 100V 18A TO263AB
Catalog
Diodes - Rectifiers - Arrays
DataSheet
BYVB32-100-E3/45 PDF
Type Description
Series:-
Package:Tube
Part Status:Active
Diode Configuration:1 Pair Common Cathode
Diode Type:Standard
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):100 V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode):18A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:1.15 V @ 20 A
Speed:Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr):25 ns
Current - Reverse Leakage @ Vr:10 µA @ 100 V
Operating Temperature - Junction:-65°C ~ 150°C