GSXD030A006S1-D3
Manufacturer
SemiQ
VIGOR # :
Description
DIODE SCHOTTKY 60V 30A SOT227
Catalog
Diodes - Rectifiers - Arrays
DataSheet
GSXD030A006S1-D3 PDF
Type Description
Series:-
Package:Tube
Part Status:Active
Diode Configuration:2 Independent
Diode Type:Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):60 V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode):30A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:750 mV @ 30 A
Speed:Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr):-
Current - Reverse Leakage @ Vr:1 mA @ 60 V
Operating Temperature - Junction:-40°C ~ 150°C