MBRF15150CT C0G
Manufacturer
TSC (Taiwan Semiconductor)
VIGOR # :
Description
DIODE ARRAY SCHOTT 150V ITO220AB
Catalog
Diodes - Rectifiers - Arrays
DataSheet
MBRF15150CT C0G PDF
Type Description
Series:-
Package:Tube
Part Status:Active
Diode Configuration:1 Pair Common Cathode
Diode Type:Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):150 V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode):15A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:950 mV @ 7.5 A
Speed:Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr):-
Current - Reverse Leakage @ Vr:100 µA @ 150 V
Operating Temperature - Junction:-55°C ~ 150°C