MBRB25H35CT-E3/81
Manufacturer
Vishay General Semiconductor – Diodes Division
VIGOR # :
Description
DIODE ARRAY SCHOTTKY 35V TO263AB
Catalog
Diodes - Rectifiers - Arrays
DataSheet
MBRB25H35CT-E3/81 PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Diode Configuration:1 Pair Common Cathode
Diode Type:Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):35 V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode):15A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:640 mV @ 15 A
Speed:Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr):-
Current - Reverse Leakage @ Vr:100 µA @ 35 V
Operating Temperature - Junction:-65°C ~ 175°C