DSEI30-10AR
Description
DIODE GP 1KV 30A ISOPLUS247
DataSheet
DSEI30-10AR PDF
Type Description
Series:-
Package:Tube
Part Status:Active
Diode Type:Standard
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):1000 V
Current - Average Rectified (Io):30A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:2.4 V @ 36 A
Speed:Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr):50 ns
Current - Reverse Leakage @ Vr:750 µA @ 1000 V
Capacitance @ Vr, F:-
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:ISOPLUS247™
Supplier Device Package:ISOPLUS247™
Operating Temperature - Junction:-40°C ~ 150°C