PMEG045T100EPDAZ
Description
DIODE SCHOTTKY 45V 14A CFP15
DataSheet
PMEG045T100EPDAZ PDF
Diode Type:Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):45 V
Current - Average Rectified (Io):14A (DC)
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:480 mV @ 10 A
Speed:Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr):40 ns
Current - Reverse Leakage @ Vr:80 µA @ 45 V
Capacitance @ Vr, F:1.4nF @ 1V, 1MHz
Supplier Device Package:CFP15
Operating Temperature - Junction:175°C (Max)