SDM2U30CSP-7
Description
DIODE SCHTKY 30V 2A X3-WLB1608-2
DataSheet
SDM2U30CSP-7 PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Diode Type:Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):30 V
Current - Average Rectified (Io):2A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:480 mV @ 2 A
Speed:Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr):-
Current - Reverse Leakage @ Vr:150 µA @ 30 V
Capacitance @ Vr, F:110pF @ 4V, 1MHz
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package:X3-WLB1608-2
Operating Temperature - Junction:-55°C ~ 150°C