RB521S-30TE61
Manufacturer
ROHM Semiconductor
VIGOR # :
Description
DIODE SCHOTTKY 30V 200MA EMD2
DataSheet
RB521S-30TE61 PDF
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Obsolete
Diode Type:Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):30 V
Current - Average Rectified (Io):200mA
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:500 mV @ 200 mA
Speed:Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Reverse Recovery Time (trr):-
Current - Reverse Leakage @ Vr:30 µA @ 10 V
Capacitance @ Vr, F:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:SC-79, SOD-523
Supplier Device Package:EMD2
Operating Temperature - Junction:125°C (Max)