RB520CS3002LYL
Manufacturer
Nexperia
VIGOR # :
Description
DIODE SCHOTTKY 30V 200MA 2DFN
Catalog
Diodes - Rectifiers - Single
DataSheet
RB520CS3002LYL PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Diode Type:Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):30 V
Current - Average Rectified (Io):200mA
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:450 mV @ 10 mA
Speed:Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Reverse Recovery Time (trr):-
Current - Reverse Leakage @ Vr:500 nA @ 10 V
Capacitance @ Vr, F:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:SOD-882
Supplier Device Package:DFN1006-2
Operating Temperature - Junction:150°C (Max)