PMEG3002EJ,115
Description
DIODE SCHOTTKY 30V 200MA SOD323F
DataSheet
PMEG3002EJ,115 PDF
Diode Type:Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):30 V
Current - Average Rectified (Io):200mA
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:480 mV @ 200 mA
Speed:Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Reverse Recovery Time (trr):5 ns
Current - Reverse Leakage @ Vr:40 µA @ 30 V
Capacitance @ Vr, F:18pF @ 1V, 1MHz
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:SC-90, SOD-323F
Supplier Device Package:SOD-323F
Operating Temperature - Junction:150°C (Max)