BYM11-200-E3/97
Description
DIODE GEN PURP 200V 1A DO213AB
DataSheet
BYM11-200-E3/97 PDF
Diode Type:Standard
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):200 V
Current - Average Rectified (Io):1A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:1.3 V @ 1 A
Speed:Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr):150 ns
Current - Reverse Leakage @ Vr:5 µA @ 200 V
Capacitance @ Vr, F:15pF @ 4V, 1MHz
Supplier Device Package:DO-213AB
Operating Temperature - Junction:-65°C ~ 175°C