MA4PK2004
Manufacturer
Metelics (MACOM Technology Solutions)
VIGOR # :
Description
DIODE,PIN,CERAMIC_PKG,SI,ODS1038
Catalog
Diodes - RF
DataSheet
MA4PK2004 PDF
Type Description
Series:KILOVOLT™
Package:Tray
Part Status:Active
Diode Type:PIN - Single
Voltage - Peak Reverse (Max):2000V
Current - Max:25 A
Capacitance @ Vr, F:3.2pF @ 100V, 1MHz
Resistance @ If, F:200mOhm @ 500mA, 4MHz
Power Dissipation (Max):37.5 W
Operating Temperature:-65°C ~ 175°C (TA)