UMZ12KTL
Manufacturer
ROHM Semiconductor
VIGOR # :
Description
DIODE ZENER ARRAY 12V 200MW UMD4
Catalog
Diodes - Zener - Arrays
DataSheet
UMZ12KTL PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Not For New Designs
Configuration:2 Independent
Voltage - Zener (Nom) (Vz):12 V
Tolerance:-
Power - Max:200 mW
Impedance (Max) (Zzt):-
Current - Reverse Leakage @ Vr:100 nA @ 9 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:-
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C