BZB84-B10,215
Description
NOW NEXPERIA BZB84-B10 - ZENER D
Catalog
Diodes - Zener - Arrays
DataSheet
BZB84-B10,215 PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Configuration:1 Pair Common Anode
Voltage - Zener (Nom) (Vz):10 V
Tolerance:±2%
Power - Max:300 mW
Impedance (Max) (Zzt):20 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:200 nA @ 7 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:900 mV @ 10 mA