BZX384-C47,115
Manufacturer
Nexperia
VIGOR # :
Description
DIODE ZENER 47V 300MW SOD323
DataSheet
BZX384-C47,115 PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz):47 V
Tolerance:±5%
Power - Max:300 mW
Impedance (Max) (Zzt):170 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:50 nA @ 32.9 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:1.1 V @ 100 mA
Operating Temperature:-65°C ~ 150°C