BZX384-C2V7,115
Manufacturer
Nexperia
VIGOR # :
Description
DIODE ZENER 2.7V 300MW SOD323
DataSheet
BZX384-C2V7,115 PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz):2.7 V
Tolerance:±5%
Power - Max:300 mW
Impedance (Max) (Zzt):100 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:20 µA @ 1 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:1.1 V @ 100 mA
Operating Temperature:-65°C ~ 150°C