BZX384B36-E3-18
Description
DIODE ZENER 36V 200MW SOD323
DataSheet
BZX384B36-E3-18 PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz):36 V
Tolerance:±2%
Power - Max:200 mW
Impedance (Max) (Zzt):90 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:50 nA @ 25.2 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:-
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C