CZRF52C2V7
Manufacturer
Comchip Technology
VIGOR # :
Description
DIODE ZENER 2.7V 200MW 1005
Catalog
Diodes - Zener - Single
DataSheet
CZRF52C2V7 PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz):2.7 V
Tolerance:±5%
Power - Max:200 mW
Impedance (Max) (Zzt):83 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:75 µA @ 1 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:900 mV @ 10 mA
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C