TFZVTR4.7B
Manufacturer
ROHM Semiconductor
VIGOR # :
Description
DIODE ZENER 4.7V 500MW TUMD2M
Catalog
Diodes - Zener - Single
DataSheet
TFZVTR4.7B PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz):4.7 V
Tolerance:-
Power - Max:500 mW
Impedance (Max) (Zzt):25 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:5 µA @ 1 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:-
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C