CZRU52C30
Description
DIODE ZENER 30V 150MW 0603
DataSheet
CZRU52C30 PDF
Part Status:Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz):30 V
Tolerance:±5%
Power - Max:150 mW
Impedance (Max) (Zzt):80 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:100 nA @ 23 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:900 mV @ 10 mA
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C