CZRFR52C2V2
Description
DIODE ZENER 2.2V 200MW 1005
DataSheet
CZRFR52C2V2 PDF
Part Status:Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz):2.2 V
Tolerance:±5%
Power - Max:200 mW
Impedance (Max) (Zzt):100 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:100 µA @ 1 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:900 mV @ 10 mA
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C