
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Automotive, AEC-Q101 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 47 V |
| Tolerance: | ±5% |
| Power - Max: | 300 mW |
| Impedance (Max) (Zzt): | 170 Ohms |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 50 nA @ 50 nA |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 1.1 V @ 100 mA |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | SC-76, SOD-323 |
| Supplier Device Package: | SOD-323 |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of BZX384-C47115 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DIODE ZENER 12V 500MW MINI MELF
DIODE ZENER 11V 1W DO204AL
DIODE ZENER 3.3V 500MW DO213AA
XTAL OSC XO 25.000938MHZ CMOS SM
DIODE ZENER 47V 300MW SOD323
DC DC CONVERTER 12V 100W
DC DC CONVERTER 7.5V 75W