
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Military, MIL-PRF-19500/437 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 3.3 V |
| Tolerance: | ±2% |
| Power - Max: | 500 mW |
| Impedance (Max) (Zzt): | 26 Ohms |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 5 µA @ 1 V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 1.1 V @ 200 mA |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 175°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | DO-213AA (Glass) |
| Supplier Device Package: | DO-213AA |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 100 |
Current price of JAN1N5518CUR-1 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DIODE ZENER 12V 150MW 0603
DIODE ZENER 13V 500MW DO213AB
DIODE ZENER 8.2V 500MW SOD80
DIODE ZENER 3.3V 500MW DO213AA
DC DC CONVERTER 7.5V 75W
RECP ASSY
EVEN HARMONIC MIXER - 1/2 LO