
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Military, MIL-PRF-19500/435 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 43 V |
| Tolerance: | ±1% |
| Power - Max: | - |
| Impedance (Max) (Zzt): | 250 Ohms |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 10 nA @ 32.7 V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 1.1 V @ 200 mA |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 175°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | DO-213AA (Glass) |
| Supplier Device Package: | DO-213AA |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 100 |
Current price of JAN1N4124DUR-1 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DIODE ZENER 30V 3W AXIAL
DIODE ZENER 8.2V 5W
DIODE ZENER 5.1V 100MW VMN2
DIODE ZENER 43V DO213AA
CONN HEADER VERT 14POS 2.54MM
TERM BLOCK MARKER
CONN PLUG MALE 35POS GOLD CRIMP