
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Automotive, AEC-Q101 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 4.7 V |
| Tolerance: | ±2% |
| Power - Max: | 200 mW |
| Impedance (Max) (Zzt): | 100 Ohms |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 2 µA @ 1 V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | SC-76, SOD-323 |
| Supplier Device Package: | SOD-323 |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10000 |
Current price of GDZ4V7B-HG3-18 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DIODE ZENER 20V 1W DO214AC
DIODE ZENER 20V 1W PMDU
DIODE ZENER 27V 1.5W DO214AA
DIODE ZENER 4.7V 200MW SOD323
SFERNICE THIN FILMS
CONN RCPT FMALE 6POS GOLD CRIMP
CONN RCPT FMALE 2P SILVER CRIMP