
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 13 V |
| Tolerance: | ±2% |
| Power - Max: | 300 mW |
| Impedance (Max) (Zzt): | 35 Ohms |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 100 nA @ 10 V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | - |
| Operating Temperature: | -50°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | SC-90, SOD-323F |
| Supplier Device Package: | SOD-323 |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of MM3Z13B is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DIODE ZENER 11V 1.5W DO204AL
DIODE ZENER 9.1V 550MW SOD323F
DIODE ZENER 10V 3W SMB
CAP CER 0.015UF 250V X5R 0805
LED EASYWHT WARM WHT 3000K 2SMD
DIODE ZENER 13V 300MW SOD323
CONN RCPT MALE 4POS GOLD CRIMP