
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 20 V |
| Tolerance: | ±5% |
| Power - Max: | 2 W |
| Impedance (Max) (Zzt): | 6 Ohms |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 1 µA @ 10 V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | - |
| Operating Temperature: | 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | DO-213AB, MELF |
| Supplier Device Package: | MELF DO-213AB |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of SMZ20 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DIODE ZENER 16V 500MW SOD123
DIODE ZENER 27V 800MW DO219AB
DIODE ZENER 18V 500MW DO35
CIR BRKR THRM MAG 32A 480V 65V
XTAL OSC XO 122.8800MHZ LVDS SMD
DIODE ZENER 20V 2W MELF
SFERNICE THIN FILMS