
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Automotive, AEC-Q101 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 75 V |
| Tolerance: | ±10% |
| Power - Max: | 1 W |
| Impedance (Max) (Zzt): | 175 Ohms |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 5 µA @ 56 V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | - |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 150°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | DO-214AC, SMA |
| Supplier Device Package: | DO-214AC (SMA) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 7500 |
Current price of SML4761-E3/5A is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DIODE ZENER 2.2V 200MW SOD323
DIODE ZENER 11V 1W DO41
DIODE ZENER 9.1V 800MW DO219AB
DIODE ZENER 75V 1W DO214AC
CONN HEADER VERT 28POS 2.54MM
FILTER SAW 2.441GHZ 5SMD
DIODE ZENER