
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | BZG05C-M |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 75 V |
| Tolerance: | ±6% |
| Power - Max: | 1.25 W |
| Impedance (Max) (Zzt): | 135 Ohms |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 500 nA @ 56 V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 1.2 V @ 200 mA |
| Operating Temperature: | 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | DO-214AC, SMA |
| Supplier Device Package: | DO-214AC (SMA) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 6000 |
Current price of BZG05C75-M3-18 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DIODE ZENER 27V 275MW SOT323
DIODE ZENER 21.2V 600MW DO220AA
DIODE ZENER 9.1V 500MW SOD123F
DIODE ZENER 75V 1.25W DO214AC
CONN HEADER VERT 16POS 2.54MM
CONN RCPT FMALE 99POS CRIMP
DC DC CONVERTER 0.6-3.3V 10W