
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 9.1 V |
| Tolerance: | ±2% |
| Power - Max: | 500 mW |
| Impedance (Max) (Zzt): | 15 Ohms |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 450 nA @ 6 V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 1 V @ 10 mA |
| Operating Temperature: | 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | SOD-123F |
| Supplier Device Package: | SOD-123F |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3000 |
Current price of BZT52B9V1 RHG is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DIODE ZENER 6.2V 500MW DO35
DIODE ZENER 14V 500MW SOD123
DIODE ZENER 22V 1W DO214AC
XTAL OSC VCXO 75.0000MHZ HCSL
DIODE ZENER 9.1V 500MW SOD123F
CONN HEADER VERT 36POS 2.54MM
F39-JD7A