
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 11 V |
| Tolerance: | ±2% |
| Power - Max: | 500 mW |
| Impedance (Max) (Zzt): | 30 Ohms |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 100 nA @ 7 V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | - |
| Operating Temperature: | -50°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | SOD-123F |
| Supplier Device Package: | SOD-123F |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of BZT52B11 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DIODE ZENER 130V 5W AXIAL
DIODE ZENER 6.2V 100MW SMD0603
DIODE ZENER 130V 800MW DO219AB
CAP CER 390PF 25V X7R 1808
XTAL OSC VCXO 500.0000MHZ LVDS
DIODE ZENER 11V 500MW SOD123F
IC GP OPAMP 1 CIRCUIT 8SOIC