
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Automotive, AEC-Q101, BZD27B |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 130 V |
| Tolerance: | - |
| Power - Max: | 800 mW |
| Impedance (Max) (Zzt): | 300 Ohms |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 1 µA @ 100 V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 1.2 V @ 200 mA |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 175°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | DO-219AB |
| Supplier Device Package: | DO-219AB (SMF) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 50000 |
Current price of BZD27B130P-HE3-18 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DIODE ZENER 12V 2W SMBJ
DIODE ZENER 27V 1W DO214AC
DIODE ZENER 11V 365MW SOD123
FAN AXIAL 172X51MM 48VDC WIRE
DIODE ZENER 130V 800MW DO219AB
PRESSURE TRANSMITTER, 100 PSIG,
CONN RCPT HSNG MALE 16POS PNL MT