
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Automotive, AEC-Q101 |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 27 V |
| Tolerance: | ±5% |
| Power - Max: | 1 W |
| Impedance (Max) (Zzt): | 35 Ohms |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 5 µA @ 20.6 V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 1.2 V @ 200 mA |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | DO-214AC, SMA Flat Leads |
| Supplier Device Package: | DO-214AC (SMA) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2000 | ||
| 6000 | ||
| 10000 | ||
| 50000 |
Current price of ACZRA4750-HF is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DIODE ZENER 11V 365MW SOD123
DIODE ZENER 47V 5W DO214AA
DIODE ZENER
XTAL OSC XO 75.0000MHZ HCMOS SMD
DIODE ZENER 27V 1W DO214AC
FIXED IND 150NH 775MA 160 MOHM
TAPE SPLIC BLUE 3/4"X 2" 500/RL