
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Automotive, AEC-Q101 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 2.4 V |
| Tolerance: | ±2% |
| Power - Max: | 275 mW |
| Impedance (Max) (Zzt): | 100 Ohms |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 50 µA @ 1 V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 900 mV @ 10 mA |
| Operating Temperature: | 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | SC-70, SOT-323 |
| Supplier Device Package: | SOT-323 |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3000 |
Current price of BZX84W-B2V4X is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DIODE ZENER 43V 1W DO214AC
DIODE ZENER 12V 500MW SOD123
DIODE ZENER 15V 1.5W DO214AC
DIODE ZENER 2.4V 275MW SOT323
CONN RCPT 50POS 0.1 GOLD SMD
DC DC CONVERTER 5V
DC DC CNVRTR 0.5-5.4V 0.5-5.4V