
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 8.2 V |
| Tolerance: | ±2% |
| Power - Max: | 5 W |
| Impedance (Max) (Zzt): | 1.5 Ohms |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 10 µA @ 5.9 V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 1.2 V @ 1 A |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 150°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | DO-214AA, SMB |
| Supplier Device Package: | SMBJ (DO-214AA) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3000 |
Current price of SMBJ5344C/TR13 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DIODE ZENER 6.8V 500MW DO213AA
DIODE ZENER 7.5V 1.5W DO204AL
DIODE ZENER 3V 200MW SOD523F
FIXED IND 150NH 25MA 630 MOHM
DIODE ZENER 8.2V 5W SMBJ
TEST LEAD BANANA TO GATOR 24"
FIXED IND 1.8UH 4A 26 MOHM SMD