MM3Z30VST1G
Manufacturer
Sanyo Semiconductor/ON Semiconductor
VIGOR # :
Description
DIODE ZENER 30V 300MW SOD323
Catalog
Diodes - Zener - Single
DataSheet
MM3Z30VST1G PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz):30 V
Tolerance:-
Power - Max:300 mW
Impedance (Max) (Zzt):2 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:50 nA @ 21 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:900 mV @ 10 mA
Operating Temperature:-65°C ~ 150°C (TJ)