
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Active |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 16 V |
| Tolerance: | ±5% |
| Power - Max: | 500 mW |
| Impedance (Max) (Zzt): | 10 Ohms |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 1 µA @ 12.2 V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 900 mV @ 10 mA |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 150°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | DO-214AA, SMB |
| Supplier Device Package: | DO-214AA (SMBJ) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2250 |
Current price of SMBZ5930B-M3/52 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DIODE ZENER 8.2V 1W DO216
DIODE ZENER 16V 800MW DO219AB
DIODE ZENER 13V 500MW DO35
MEMS OSC XO 60.0000MHZ LVCMOS LV
DIODE ZENER 16V 500MW DO214AA
TERM BLOCK PLUG 6POS 5.08MM
TERM BLOCK HDR 15POS 7.62MM