
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Military, MIL-PRF-19500/115 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 56 V |
| Tolerance: | ±5% |
| Power - Max: | 1 W |
| Impedance (Max) (Zzt): | 110 Ohms |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 10 µA @ 42.6 V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 1.2 V @ 200 mA |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 175°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | DO-213AB, MELF (Glass) |
| Supplier Device Package: | DO-213AB (MELF, LL41) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 100 |
Current price of JANTX1N3038BUR-1 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DIODE ZENER 3.6V 500MW SOD123
DIODE ZENER 7.5V 1.25W DO214AC
DIODE ZENER 0.4W
CRYSTAL 12.1875MHZ 4PF SMD
FAN 12VDC 50X15MM 2WIRES
DIODE ZENER 56V 1W DO213AB
CONN PNL RCPT TRIAX SKT SLDER