
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Automotive, AEC-Q101 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 7.5 V |
| Tolerance: | ±5% |
| Power - Max: | 1.25 W |
| Impedance (Max) (Zzt): | 4 Ohms |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 5 µA @ 5 V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 175°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | DO-214AC, SMA |
| Supplier Device Package: | DO-214AC (SMA) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3600 |
Current price of 1SMA4737HR3G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DIODE ZENER 0.4W
DIODE ZENER 62V 500MW SOD123
DIODE ZENER 7.5V 200MW UMD2
TVS DIODE 70V 125V DO214AB
DIODE ZENER 7.5V 1.25W DO214AC
DC DC CONVERTER 5V 5W
FIXED IND 10UH 5A 25 MOHM SMD