
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Automotive, AEC-Q101 |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 30 V |
| Tolerance: | ±2% |
| Power - Max: | 500 mW |
| Impedance (Max) (Zzt): | 49 Ohms |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 100 nA @ 23 V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | SOD-123 |
| Supplier Device Package: | SOD-123 |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3000 | ||
| 6000 | ||
| 15000 | ||
| 30000 | ||
| 75000 | ||
| 150000 |
Current price of MMSZ5256C-E3-08 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DIODE ZENER 47V 3W DO216AA
DIODE ZENER 6V 500MW SOD123
DIODE ZENER 62V 1W MELF
DIODE ZENER 30V 500MW SOD123
CONN HEADER VERT 87POS 2.54MM
CONN HEADER SMD 2POS 2MM
DC DC CONVERTER 15V 2W