
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 62 V |
| Tolerance: | ±10% |
| Power - Max: | 1 W |
| Impedance (Max) (Zzt): | 125 Ohms |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 5 µA @ 47.1 V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | - |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 150°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | DO-213AB, MELF |
| Supplier Device Package: | MELF DO-213AB |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1500 |
Current price of GLL4759-E3/96 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DIODE ZENER 47V 1W DO204AL
DIODE ZENER 62V 500MW LLDS
DIODE ZENER 19.73V 500MW DO34
DIODE ZENER 62V 1W MELF
CONN HEADER SMD 3POS 2.54MM
CONN BARRIER STRP 20CIRC 0.375"
RF SHIELD 3.75" X 6" SMD T/H