
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 47 V |
| Tolerance: | ±5% |
| Power - Max: | 1 W |
| Impedance (Max) (Zzt): | 80 Ohms |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 5 µA @ 35.8 V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 1.2 V @ 200 mA |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 150°C |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | DO-204AL, DO-41, Axial |
| Supplier Device Package: | DO-204AL (DO-41) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 5000 |
Current price of 1N4756AE3/TR13 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DIODE ZENER 62V 500MW LLDS
DIODE ZENER 19.73V 500MW DO34
DIODE ZENER 51V 1.5W DO41
XTAL OSC VCXO 155.5200MHZ LVDS
XTAL OSC VCXO 133.6500MHZ HCSL
DIODE ZENER 47V 1W DO204AL
DC DC CONVERTER +/-5V 15W