
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 19.73 V |
| Tolerance: | ±2% |
| Power - Max: | 500 mW |
| Impedance (Max) (Zzt): | 55 Ohms |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 200 nA @ 15 V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 175°C (TJ) |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | DO-204AG, DO-34, Axial |
| Supplier Device Package: | DO-34 |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10000 |
Current price of MTZJ20SC R0G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DIODE ZENER 51V 1.5W DO41
DIODE ZENER 13V 1.5W DO41
DIODE ZENER 3.3V 350MW SOD123
LED LUXEON NEU WHITE 4000K 2SMD
XTAL OSC PROG XO LVPECL 3.3V
DIODE ZENER 19.73V 500MW DO34
1S HIGH FLEX ENC CABLE 1M