
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Automotive, AEC-Q101 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 18 V |
| Tolerance: | ±5% |
| Power - Max: | 1.3 W |
| Impedance (Max) (Zzt): | 5 Ohms |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 500 nA @ 14 V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | - |
| Operating Temperature: | 175°C |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | DO-204AL, DO-41, Axial |
| Supplier Device Package: | DO-41 |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 25000 |
Current price of ZPY18-TR is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DIODE ZENER 180V 5W DO35
DIODE ZENER 43V 1.3W DO41
DIODE ZENER 3.9V 500MW DO35
DIODE ZENER 18V 1.3W DO41
CONN RCPT MALE 9POS GOLD CRIMP
IC REG LIN 2.85V 300MA SOT23-5
IC REG BUCK ADJ/PROG 3A 16QSOP