
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 4.7 V |
| Tolerance: | ±5% |
| Power - Max: | 350 mW |
| Impedance (Max) (Zzt): | 19 Ohms |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 5 µA @ 2 V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 900 mV @ 10 mA |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 150°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
| Supplier Device Package: | SOT-23 |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of CMPZ5230B BK PBFREE is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DIODE ZENER 13V 3W DO216AA
DIODE ZENER 2.7V 500MW SOD80C
DIODE ZENER 3.6V 200MW 1005
XTAL OSC VCXO 25.0000MHZ LVPECL
DIODE ZENER 4.7V 350MW SOT23
3PH DELTA DUAL STAGE PWR LINE FI
RES CHAS MNT 4.5 OHM 1% 25W