
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Military, MIL-PRF-19500/437 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 4.3 V |
| Tolerance: | ±1% |
| Power - Max: | 500 mW |
| Impedance (Max) (Zzt): | 18 Ohms |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 3 µA @ 1.5 V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 1.1 V @ 200 mA |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 175°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | DO-213AA (Glass) |
| Supplier Device Package: | DO-213AA |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 100 |
Current price of JANTX1N5521DUR-1 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DIODE ZENER 43V 1W DO214AC
DIODE ZENER 13V 1.5W DO214AA
DIODE ZENER 8.2V 100MW VMN2
RES ARRAY 14 RES 10K OHM 16DRT
XTAL OSC XO 155.4412MHZ CMOS SMD
THERM PAD 199.9MMX199.9MM BLUE
DIODE ZENER 4.3V 500MW DO213AA