
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Military, MIL-PRF-19500/435 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 3 V |
| Tolerance: | ±5% |
| Power - Max: | 500 mW |
| Impedance (Max) (Zzt): | 1.6 kOhms |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 400 nA @ 1 V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 1.1 V @ 200 mA |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 175°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | DO-213AA |
| Supplier Device Package: | DO-213AA |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 100 |
Current price of JANTX1N4619UR-1 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DIODE ZENER 16V 300MW SOD323
DIODE ZENER 68V 410MW SOD123
DIODE ZENER 22V 1.3W MELF
XTAL OSC XO 150.0000MHZ HCSL
XTAL OSC VCXO 364.8000MHZ LVPECL
DIODE ZENER 3V 500MW DO213AA
CONN HEADER VERT 58POS 2.54MM